GenelGündemSiyaset

‘Bu Sene Bu İşi Bitireceğiz’

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Özlem Ural, seçim çalışmaları kapsamında Karesi AVM ve Zahire Pazarı esnafını ziyaret etti. Ural, “Vatandaşımız iktidarı değiştireceğiz, torbalar dolu döneceğiz sloganlarıyla bizleri destekliyor” dedi.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Özlem Ural, Karesi AVM ve Zahire Pazarında esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların kendilerini desteklediğini söyleyen Ural, “Vatandaşlarımız soğansız menemen olmaz , iktidarı değiştireceğiz torbalar dolu döneceğiz sloganlarıyla bizleri destekliyor. Pazarda çalışan gençlerimiz; sorularımız çalınmasın, referansla işe alımlar önlensin , liyakat geri getirilsin 15 Mayıs sabahına umutla uyanalım diyerek bizleri kucakladılar. Köylerde tarla ekilmesin diye para ödenen tarlalardan tutunda , eytden emeklilik hakkını alamayan vatandaşlar , özel çocuk annelerinin çalışamıyoruz bizlere de emeklilik hakkı verilsin taleplerini hafızamıza kazıdık” dedi.

Esnafın alacak defterini açmaya korktuğunu söyleyen Ural “Patates ve çilek, soğan ve muz aynı fiyat AKP’nin ülkeye getirdiği tek adalet! Esnaflar alacak defterlerini açmaya korkar olmuşlar. Seçim güvenliğini sağlayın saraydan bizi kurtarın diyerek dert yandılar. Sarayın kazananları esnafın çarşısına uğramaz olmuş, yağmurdan mağdur esnaflar hizmet alamadıklarını iletip ‘Destek bizden hizmet sizden’ diyerek desteklerini iletti. Buğdayını kendi üreten köylüden, ekmeğini marketten alan köylüye 20 yılda nasıl dönüştük diye soruyor emekçiler. Hastanelerde kapatılan bölümler sebebiyle tedavilerde aksamalar ve randevu için sıra sorunları sağlıkta ne kadar dibe battığımızın karnesi aslında. Halk doktorlarını geri istiyor biz de bunun için sizlere söz veriyoruz. Küçük büyük herkesle el sıkıştık anlaştık bu sene bu işi bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir