GenelGündemSiyaset

Gençlere Vaatlerini Anlattı

CHP Balıkesir Milletvekili ve 28. Dönem Balıkesir Milletvekili adayı Ensar Aytekin, seçim çalışmaları kapsamında Bandırma’yı ziyaret etti. Bandırma’da seçmenden destek isteyen Aytekin, gençlerle bir araya gelerek, 1 yıl içerisinde yurt sorununu çözeceklerini ifade etti, vaatlerini anlattı.

Bandırma’da Balık hali esnafı başta olmak üzere Cumhuriyet caddesindeki kafeleri de ziyaret eden CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, seçmenden destek istedi. Aytekin’e Bandırma ziyaretlerinde milletvekili adayları Fatma Sibel Salı Karabacakoğlu, Selim Panç, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak ve partililer eşlik etti.
Esnaf ziyareti kapsamında Cumhuriyet caddesindeki işletmeleri ziyaret ederek, Bandırmalı vatandaşları dinleyen CHP’li Aytekin daha sonra kafelerdeki gençlerle buluşarak vaatlerini anlattı.

“YURT SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
1 yıl içerisinde yurt sorununu çözeceklerini ifade eden CHP Balıkesir Milletvekili Aytekin “Bugün Bandırma’yı daha güzel görüyoruz. Daha umutlu görüyoruz. Ziyaretlerimiz sırasında esnafımıza hayırlı işler dileklerimizi ilettik. Ardından üniversiteli arkadaşlarımız, genç arkadaşlarımız bize gelip yurtlardaki sorunlarını ve ev kiralarındaki fahiş durumu anlattı. Yurt sorunu, özetle barınma sorunu bu ülkenin temel sorunlarından birisidir. Açılan yurtlar, ihtiyaçların çok çok altında kalmıştır. Yurt demek, yatak kapasitesi demek değil. Yurtlar adı üstünde bir yaşam alanıdır. İçerisinde sosyal olarak zaman geçirilen alandır. Bu alanı yatak sayısıyla sınırlamak gençliğin en temel sorunu olan barınma sorununu anlayamamaktır. Vatandaşlarımızın desteğiyle 13. Cumhurbaşkanı seçilecek olan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere sözü var. 1 yıl içerisinde bu ülkede yurt sorunu diye bir şey olmayacak diyoruz.

‘YEMEK ÜCRETSİZ OLACAK, KYK BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK’
 Yine bildiğimiz üzere KYK yurtlarında bir yemek sorunu birçok yerde devam ediyor. Geçtiğimiz yıl buradaki yurtların yemekhanesinde arkadaşların yemeklerinde kurtlar, böcekler çıkıyordu. O zaman da gündeme getirmiştik, bu sorun Balıkesir içerisinde çözülmüş olabilir ancak ülke genelinde devam ettiğini biliyoruz. Üniversiteli arkadaşlara söyledik. Yurtlarda ücretsiz, sağlıklı, doyurucu ve her şeyden önemlisi lezzetli yemek vereceğiz. Devlet bunun için var. Aileler çocuklarını üniversiteye göndermiş, devlet benim çocuğuma imkan sağlar demiş. Ama olmamış, aileler çocuklarıyla birlikte mağdur olmuş. Nerede kalacaklarını kara kara düşünen ailelerin gençlerin dertlerinin üzerine bir de enflasyon sebebiyle fırlayan fiyatlar binmiş. Bu sorunları çözmek zorundayız. Biz diyoruz ki gençler hakkını alacak. Üniversitede okuyan gençler özgürce konuşacak, üretecek, değerlendirecek, okuyacak. Ardından yurduna gelip dinlenecek, yemeğini ücretsiz bir şekilde yiyecek. Bahar şenlikleri geri gelecek. KYK borçlarının faizlerini silecek, anapara ödemeleri ise taksitli, faizsiz ve işe başladıktan sonra olacak. Açacağımız istihdam ofisleri ile yüksek yetenek inşası başlayacak. Özetle üniversitelinin düşüneceği tek şey vizesi finali olacak. Gerisi bizde!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir