Balıkesir 27 Ocak Cuma, 28 Ocak Cumartesi ve 29 Ocak Pazar günlerinde yapılacak olan
Badufest Balıkesir Düğün, Sünnet ve Kına Festivalinde buluşuyor.
Wilme Elles Kimdir?
Elles’in iki erkek ve iki kız kardeşi olan Wilma Elles, 19 Ekim 1986 tarihinde dünyaya geldi . 10 yaşından beri okulda tiyatro oyunlarında oynadı ve oyunculuk , musik ile dans dersleri aldı. Aynı zamanda Köln Üniversitesi’nde çalışmalar yaptı.
2004 yılında Köln’de Theaterschule Celan, Arturo Schauspielschule’den mezun olan Wilma Elles, 2008 yılından Türk Usulü , “The End” ve “Das Weinen davor” adlı Sinema filmlerinde başrolde görev almıştır. Kanal D’nin 2010-2013 sezonundaki dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki’de Caroline rolünde oynadı ve karakterle uzun süre adından söz ettirdi.
Wilma Elles’e, Avrupa Kalite Ödülleri’nde 2011 ve World Consumer Ödülleri’nde 2012 En İyi Kadın Oyuncu ödülü verilmiştir. 2013 de EMÖ En İyi Kadın Oyuncu ve 2015’te Altın Palmiye En İyi Kadın Oyuncu ödülü verilmiştir. Türkiye’yi çok sevdiği bilinen Wilma Elles, Türk vatandaşı olup ve bir Türk ismini adına eklemek istemiştir. Başka kültürlere ilgisinin çok olduğunu bildiren sanatçı, Köln Üniversitesi’nde Siyaset Bölümü’nde İslâm Bilimleri’ni birincilikle bitirdi.  Alman oyuncu Türk vatandaşlığına kabul edilir edilmez aldığı yeni kimliğini Instagram hesabından takipçileri ile paylaştı.
Wilma Elles 2013-2014 yılında TRT1’de Gurbette Aşk dizisinde başrol karaktere Helga’ya hayat verdi ve 2015 yılında Filinta Anita ajan rolüyle ekrana geldi. 2016’dan itibaren ATV kanalında Yeter dizisinde başrol karakterlerinden İdil’i canlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir