İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı’nın 3’ncü Olağan Kongresi’nde seçime mavi liste ile giden Hasan Fehmi Yörük 325 oyla yeni dönemde il başkanı seçildi. Kongrede Yörük’ün rakibi Sezai Duman ise 282 oyda kaldı.

salonnn

Avlu Kongre Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirilen İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı kongresinde Hasan Fehmi Yörük oy kullanan delegelerin 325’inin oyunu alarak il başkanı seçildi. Siyasi tecrübesiyle seçimlerde Balıkesir ve Türkiye genelinde İYİ Parti’yi birinci parti olarak çıkarmak için çalışacaklarını söyleyen yeni başkanı Hasan Fehmi Yörük Balıkesir’deki 9 milletvekilliğinin tamamına talip olduklarını ifade etti.

Divan Başkanlığını İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün yaptığı kongre Altılı Masa’yı oluşturan Millet İttifakını da bir araya getirdi. Kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, Demokrat Parti İl Başkanı Işın Gümüşyay ile Millet İttifakına bağlı siyasi partilerin ilçe başkanları katıldı.

URAL HELALLİK İSTEDİ
İl Başkanı Özlem Ural’ın açılış konuşmasıyla başlayan kongrede daha sonra Özlem Ural’ın il başkanlığı dönemi oylanarak ibra edildi. Özlem Ural açılış konuşmasında delegelerden helallik istedi. Siyasi konuşmalarda ilk olarak kürsüye gelen İl Başkan Adayı Sezai Duman yapacaklarını anlatarak delegelerin desteğini istedi. Kongrede ikinci konuşmacı Hasan Fehmi Yörük oldu. Yörük de konuşmasında siyasi tecrübesiyle girecekleri seçimde 9 milletvekiline talip olduklarını ifade etti. Kongrede yapılan seçimlerde Hasan Fehmi Yörük 325 oy alırken rakibi Sezai Duman 282 oyda kaldı.

“9 vekilin hepsine talibiz”
İl Başkanlığına seçilen Hasan Fehmi Yörük kongrede yaptığı konuşmada, “Bugün bizim görevimiz liyakatsiz kadroların yaptıklarını haykıra haykıra tüm halkımıza duyurmaktır. Ekibimi görüyorsunuz herkes burada liyakatli, donanımlı siyaseten tecrübeli. Bizler bu yola ayakkabı eskitmek için çıktık. Size söz veriyorum güzel ülkemi bu iktidardan kurtaracak ve genel başkanımız Meral Akşener’i başbakan yapana kadar durmaksızın çalışacağız. Yapılan tüm usulsüzlükleri, belediyelerde yapılan tüm yolsuzlukları AHP meydanında millete haykıra haykıra duyuracağız. Muhalefet görevimizi korkmadan çekinmeden yerine getireceğiz. Bu yol kutlu bir yol birlik ve bu yol beraberlikten geçmektedir. Allah’ın izni delegelerin takdiriyle il başkanı seçildikten sonra 20 ilçe başkanımla beraber genel başkanım Meral Akşener’in huzurunda İYİ ve bir Balıkesir emrinde diyeceğim. Önce Balıkesir sonra Türkiye’de İYİ Parti’yi birinci parti yapacağız. İl Başkanlığı siyasi tecrübe kazanılacak makam değildir, bu makamlar siyasetten kazandığınız tecrübe ve birikimi aktaracağınız makamlardır. Ben ve ekimim Balıkesir’de birinci parti olacak, belediyeleri alacak ve 5 değil 9 milletvekiline çıkarabilecek çalışma yapacağız” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM:
Öte yandan Hasan Fehmi Yörük başkanlığındaki yönetim, disiplin ve üst kurul asil üyeleri şu şekilde oluştu:
YÖNETİM KURULU ASİL: Ahmet Girgin, Ali Haydar Memiş, Alper Uludağ, Alperen Polat Gezgin, Ayşe Dağerik, Ayşe Minel Çelik, Bekir Çelebioğlu, Birol Bey, Cengiz Kaplan, Davut Uzuner, Emine Nur Çöller, Engir Acar, Faruk Demiraslan, Ferit Girgin, Feyzullah Karadoğan, Firdevs Burçak Girgin, Gülay Dinçkol , Gülser Durmuş, Hikmet Uçkun, Halil İbrahim Uğun, Halit Güngör, Hanife Kurt, Hasan Baydur, İlhami Tülek, İrfan Kaya, Mehmet Acar, Mehmet Ali Sevcan, Melis Çelebioğlu, Mustafa Buğra Özbal, Mustafa Gözen, Nagihan Derel, Nurcan Kaya, Onur Bangür, Özgür Çelebioğlu, Saffet Şahiner, Seferhan Bulut, Sevda Çakır, Serpil Çiftçi, Selim Filiz, Serkan Mehmet Ertan, Şadi Deniz, Şerife Tiryaki, Talip Demirkan, Tolga Zeybek, Turan Geleş, Tülay Oral, Ufuk Özkazanlı, Uğur Gezgin, Ümit Demirkıran, Vehbi Akkılınç, Yılmaz Akkaya.
DİSİPLİN KURULU ASİL: Servet Yatar, Ersagun Şahingiray, Mehmet Çur, Hüseyin İnceefe, İsmail Çakır, Şura Şen, Hasan Ertürk, Derya Yörük, Hamit Gümüş.
ÜST KURUL DELEGELERİ ASİL: Ali İlk, Arif Demir, Aysun Aykan, Erdoğan Kahya, Fedai Çoşkun, Gülten Sütçüoğlu, Hakan Göre, Hasan Fehmi Yörük, Hüseyin Uysal, İsmail Zeybek, Leman Baydur, Macit Yalazı, Mehmet Güzel, Metin Özpınar, Metin Tiryaki, Nedim Tuna, Nuh Nabi Çiftçi, Nurettin Güney, Nuri Çoban, Oğuzhan Cıvgaz, Özcan Biçer, Rabia Uğun, Kevser Haşlak, Ramazan Deveci, Sedef Akkılınç, Sevgi Temel, Sezer Şen, Simya Özkazanlı, Şener Şen, Turhan Çömez, Vedat Bayraktar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir