Ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan, kapsamı her geçen gün genişleyen “Aile Okulu” projesine muhtarlar da dâhil edildi.

Millî Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre geçen yıl 81 ilde yaygınlaştırılan ve bugüne kadar 1 milyon 250 bin ailenin eğitim aldığı Aile Okulu Projesi ile anne babalara; sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardımın aralarında bulunduğu 14 farklı konuda destek sağlanıyor.
İçeriği sürekli güncellenen ve farklı kesimlerden birçok kişiye ulaştırılan eğitimlere muhtarlar da dâhil edildi. Aile Okulu Projesiyle belirlenen 14 alanda Türkiye’nin dört bir yanında muhtarlara dersler veriliyor.

“Muhtarlarımız Vasıtasıyla Daha Fazla Ailemize Ulaşacağız”
İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, muhtarların da projeye dâhil edildiğini belirterek; “Muhtarlarımız görev bölgelerinde devletimiz ve milletimiz arasında köprü vazifesini yerine getiriyorlar. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında gönüllü elçi olarak çalışıyorlar. Ocak ayı sonu itibarıyla tüm ilçelerimizde açılacak olan kurslarımızda şu ana kadar 11 ilçemizde 613 muhtarımıza onların temsil güçlerini destekleyecek, aileleriyle iletişimini güçlendirecek eğitimler verdik. Amacımız muhtarlarımız vasıtasıyla daha fazla ailemize ulaşmaktır.” ifadelerini kullandı.
Muhtarlara verilen eğitimlerin ilimizin tüm ilçelerine yaygınlaştırılacağını aktaran Ali Tatlı, Millî Eğitim Bakanlığı doğrultusunda Aile Okulu Projesi’nin kapsamını ve içeriğini Balıkesir’de her geçen gün geliştirmeyi sürdüreceklerini vurguladı

muhtare

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir