Tıp Fakültesi Çalışıyor

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi’nde Covid-19 Tanı Laboratuvarında test sayısı 130 bin 764 oldu.

24 Mart 2020 tarihinden bu yana Balıkesir ve Çanakkale illerindeki Covid-19 testlerini yapan Balıkesir Üniversitesi Hastanesi 130 bin 764 sayısına ulaştı.

İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli çalışmaya devam edeceklerini belirten Rektör Prof. Dr. İlter Kuş Tanı laboratuvarında görevli Prof. Dr. Mehmet Ünlü ve Prof. Dr. Gülhan Ünlü başta olmak üzere görevli tüm personele teşekkür etti. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Covid-19 testlerine üniversite hastanesi olarak devam edeceklerini de kaydederek, “Üniversite hastanemiz şehrimiz için bütün imkanlarını kullanmaya devam edecektir” dedi.

Prof. Kuş ayrıca “Salgın sürecinin başında üniversite hastanemizde kurduğumuz ve Sağlık Bakanlığımızca yetkilendirilmiş ilk 37 laboratuvardan biri olan Covid-19 PCR tanı merkezimizde, 24 mart 2020 tarihinden bu yana toplam 130 bin 764 test gerçekleştirilmiştir. Laboratuvarımız 7/24 esasına göre çalışmalarına devam etmektedir. İl sağlık müdürlüğümüzle koordineli bir biçimde çalışmaya devam edeceğiz. Kırmızı renkten kurtulmak bizim elimizde.” şeklinde konuştu.