GenelGündemSiyaset

Orkan Esnafla Bayramlaştı

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, arife günü geç saatlerde şehrin sembol noktalarından bir tanesi olan Zağnos Paşa Camii çevresi ve Yeni Çarşı’ya gitti. Bayram arifesinde vatandaşlarla bir araya gelen Orkan, Ramazan’ın gidişiyle yaşadığı hüznü ve bayrama kavuşmanın sevincini paylaştı.

Ramazan’ın son günü esnaf ve vatandaşlarla kucaklaşan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, esnaf ve Karesililerin bayramlarını kutladı. Başkan Orkan’a ziyaretlerinde AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu eşlik etti. Hocaoğlu ile birlikte Zağnos Paşa Camii çevresi ve Yeni Çarşı’da ziyaretlerde bulunan Başkan Orkan, çocuklara hediye vererek, esnafı ziyaret etti. Bölge halkıyla sohbet eden Orkan, Ramazan Bayramı’nın Karesi’de bir başka yaşandığını ifade etti.21310

Bu şehirde her bayram dostluk sofralarının kurulduğunu, küslerin barıştığını ve kardeşlik bağlarının güçlendiğini anlatan Orkan, “Karesi’de bayram bir başkadır. Dostluğu, kardeşliği, akraba ilişkisi güçlüdür şehrimde. Her bayram sabahında kalabalıklar birleşir, sevinç paylaşılarak çoğalır. Asrın felaketinin arifesinde biraz buruk, biraz özlemli bir bayram geçiriyoruz ama güçlenerek ayağa kalkacağımıza inanıyoruz. Kaybettiğimiz tüm canlara rahmet, kalanlara sağlık ve tüm Türkiye’ye nice hayırlı bayramlar diliyorum. Rabbim yeniden kavuşmayı nasip etsin” dedi.

Başkan Orkan, bayram namazını ise Zağanos Paşa Camii’nde kılarken, namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaştı. Orkan daha sonra ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Av. Belgin Uygur, Milletvekili Mutlu Aydemir, İl Başkanı Ekrem Başaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ile birlikte İlçe Başkanlığında AK Partilerle bayramlaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir