GenelGündemSiyaset

Hayatını Kurtardı, Yıllar Sonra Karşılaştı

İYİ Parti 28. Dönem Balıkesir Milletvekili adayı  Turhan Çömez, 2007 yılında motosiklet kazasında bacağını kaybetmek üzere olan ve tedavisi için Bandırma’dan İstanbul’a feribot kaldırdığı genç ile yıllar sonra yeniden karşılaştı.

Milletin VekiliSeçim çalışmalarını sahada sürdüren Balıkesir milletvekili  adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başdanışmanı Turhan Çömez, Bandırma Cumartesi Pazarı’ndaki pazarcı esnafı ziyaretinde yıllar önce bacağı kopmak üzere olan, Bandırma’da tedavisi yapılamadığı için gece yarısı İstanbul’a feribot kaldırarak tedavi olmasına vesile olduğu Tamer Kaygısız ile karşılaştı.

Genel sağlık durumu iyi olan Kaygısız, Çömez’e minnettar olduğunu dile getirerek dikilen bacağında hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi. Çömez sayesinde ayağa kalkan genç, Çömez’e duygulu anlar yaşattı.

Olay: 2007 yılında Bandırma’dan Susurluk yönüne giden bir motosiklet, karşı yönden gelen başka bir motosiklet sürücüsü Tamer Kaygısız’a çarpmıştı. Kazada, her iki motosiklette yolculuk eden sürücüler yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Tamer Kaygısız’ın bacağının kopmak üzere olduğu teşhisi konuldu. Kazadan haberdar olan Turhan Çömez, hastaneye gelerek yaralıların durumları hakkında bilgi aldı. Kaygısız’ın bacağının Bandırma’da dikilemeyeceğinin anlaşılması üzerine, Çömez, İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy ile görüşerek, bir deniz otobüsü istedi. Paksoy’un talebi kabul etmesinin ardından, “Uluç Ali Reis” adlı deniz otobüsü gece saatlerinde Bandırma Limanına yanaştı. Turhan Çömez ve diğer sağlık görevlilerinin eşliğinde ambulansla limana götürülen Kaygısız, deniz otobüsüne bindirildi. İstanbul’daki özel bir hastaneye yetiştirilen Tamer Kaygısız, hemen ameliyata alındı. Turhan Çömez, yaptığı açıklamada, vatandaşların telefon etmesiyle kazadan haberdar olduğunu, hemen yaralıların tedavi altına alındığı hastaneye gittiğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir