Genel

Federasyon’dan Tam Destek

Bahattin Turnalı, geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı’na destek açıklamasında bulunan Federasyon’un başkan vekili Özcan Makaracı tarafından karşılandı.
Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Roman toplumunun seçim sürecindeki eğilimleri değerlendirildi. Bahattin Turnalı, bu vesileyle Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek partisinin Roman politikalarından bahsetti.r1

CHP iktidarında, Roman camiasını muhtaçlık psikolojisi ile yönetilmekten kurtulacağını belirten Turnalı, “Nezaket çerçevesinde bir seçime gidiyoruz. Ak Partilisi de bizim Cumhuriyet Halk Partilisi de bizim. Başı açıkta bizim başı kapalı da bizim. Biz kesinlikle ötekileştirmeden, ayrıştırmadan tüm Romanlar için mücadele ediyoruz etmeye de devam edeceğiz. Roman bir arkadaşınız, Roman bir kardeşiniz olarak bugün buradayım. Allah nasip eder meclise girdiğimizde yine buralarda, bizim sokaklarımızda, bizim mahallelerimizde temsil ettiğimiz toplumun sorunlarını dinleyip çözüm önerilerimizle birlikte bu sefer politika üretmek için burada olacağız” dedi.
Federasyon Başkan Vekili Özcan Makaracı ise, Bahattin Turnalı’yı geçmişten gelen süre zarfında tanıdıklarını ve her alanda Roman toplumunu güçlendirmek amacıyla çalışmalarına yön verdiğini belirterek, toplum tarafından kabul gören ve her kesimden oy alabilme potansiyeline sahip bir değer olarak tanımladı. Makaracı, “Turnacı, bilgi birikimi ve konuya yaklaşımı ile kutuplaştırmadan uzak, kıymetli bir siyasetçi. Önerdiği politikalara güveniyor ve başarılı olacağına inanıyoruz” dedi. Yönetim kurulu üyelerinin sorularını cevaplayan Turnalı, Roman toplumuyla ilgili kendisinin ve CHP’nin Roman eylem planlarını ve politikalarını anlatarak ziyareti sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir