Beşiktaş Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Beşiktaş’ın yıllardır çözüm bekleyen altyapı sorunlarını çözmeye devam ediyor. İlçemizin ana arterlerinden Şair Nedim ve Nüzhetiye caddelerindeki altyapı ve asfalt sorunu çözüme kavuşturuldu. Esnaf ve vatandaşlar, yapılan çalışmalar dolayısıyla belediye ekiplerimize ve Başkan Rıza Akpolat’a teşekkür etti.

Pandemi süreci boyunca sokağa çıkma yasaklarını fırsata çevirerek vatandaşlara hizmet götüren belediyemiz, Beşiktaş’ın yıllardır sıkıntılı olan altyapı sorunlarını da tek tek çözüme kavuşturuyor. Ortaköy Dereboyu Caddesi’nde yaşanan su baskınları ve yol çökme sorunları geçtiğimiz aylarda İBB iş birliğiyle çözülürken Beşiktaş’ın önemli ana arterlerinden olan Şair Nedim ve Nüzhetiye caddelerindeki altyapı ve asfaltlama çalışmaları da tamamlandı. Yol çalışmalarının tamamlanması hem vatandaşı hem de esnafı memnun etti.

Mahalle esnafı Adnan Yeşiltaş, “Engebeli bir yol vardı. Araçlar gerçekten ciddi bir sıkıntı çekiyordu. Çukurlar vardı ve cadde üzerinde olan insanlar sesten gerçekten rahatsız oluyordu” şeklinde konuşurken mahalle sakini Ali Pektaş ise “En azından artık aşağıları su basmayacak. Yukarıdan gelen su buradan tahliye olacak. Bence de olması gereken en güzel şeyi yaptılar. Sonuçta çok güzel bir caddemiz oldu. Buradan belediye başkanımız Rıza Akpolat’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışmalarla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da şu açıklamayı yaptı: “Beşiktaş’ın 50 yıllık altyapı sorunlarını sıraya koyduk; kimseye imtiyaz tanımadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği halinde teker teker çözüyoruz. Beşiktaşımızın iki büyük caddesinin altyapı ve asfaltlama çalışmasını bitirdik. Aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Beşiktaş halkı adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Beşiktaş’ta altyapı sorunlarını çözeceğiz. Tarihi bir ilçede altyapı çalışmasını sürdürmek oldukça zor bir durum. Tarihi koruyarak en iyi ve en sağlam hizmeti halkımıza sunacağız.”