SağlıkSen Reset Atmalı

Adı, Muhammet Mehdi Önalan..

Sağlık Memuru.

Ayrıca Sağlık Sen Sendikası Balıkesir Şubesi’nde Mevzuat ve Toplu Sözleşmelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı.

Hani günlerdir bir çok pisliği ortaya dökülen, kendi yönetici ve eş-dostlarını Sağlık Müdürlüğü’nde ballı görevlere getiren sendikada üst düzey yönetici.

Şube Başkanı Nihat Erzi ve ekibinin maklube arkadaşı.

Önalan ayrıca bir Fetö itirafçısı. 2016’da TEM Şube’ye verdiği sayfalar dolusu itirafta, FETÖ denen terör örgütü ile yaptığı tüm etkinlikleri, katıldığı organizasyonları, gittiği görevleri, yurt dışındaki faaliyetlerini açık açık anlatmış. Ve devletin adaletini istemiş.

O dönemde Sudan’da gururla verdiği pozları, yıllar sonra “Valla haberim yoktu, ben bilmiyordum, beni kandırdılar..” diyerek geçiştiriyor.

Tabi, sağında solunda, yanında çevresinde kim varsa hepsinin de ismini verip kenara çekilmeye çalışıyor.

Çekilmiş te aslında.

AK Parti’nin FETÖ ile mücadele ettiği bu dönemde yine AK Parti’nin pek sıkı-fıkı olduğu bir sendikada çok üst düzey bir görev almayı başarmış

Her dönem hep keyifler gıcır yani.

Kimbilir belki AK Parti’nin başına bişey gelse, soluğu TEM Şube’de alıp, yine “Ben aldatıldım, her işin başında Nihat vardı. Yanında da kısa boylu Bülent ile uzun saçlı yakışıklı Mahfuz ..” der mi, elbette bilinmez.

Ancak bilinen şu ki; Balıkesir Sağlık camiasını canından bezdiren uygulamalara imza koyan heyetin içinde çok etkili bir konumda Muhammet Mehdi Önalan..

Görev yaptığı ve bulunduğu birimlerde “Sendikanın Sahibi“, geçtiğimiz ay gerçekleşen “Atamaların akıl hocası” gibi davranmaktan hiç çekinmiyor.

Genel Başkan Semih Durmuş, taşradaki teşkilatlarda kimlerle mesai yaptığını umarım bilmiyordur. Bilip te kayıtsız kalıyorsa, 40 il’de başlayan isyan dalgasının karşısında kendisi de duramaz.

Kısacası, Balıkesir’de sağlık sistemini kente yabancı, paralel ile iş tutmuş ve gelişmelere kulak tıkamış bir yapı yönetiyor.

Kısa zamanda adaletin sağlanması, sistemin çökmeden kurtarılması için düğmeye basılması gerekiyor.

İzleyip, göreceğiz..!!