Balıkesir’de yeni görevlendirmelerin ardından patlayan skandallar ile gündemdeki yerini koruyan Sağlık, bambaşka bir iddia ile zirve yaptı.

Sağlık-Sen’de “Üyelerimizin haklarını koruyup, onların sorunlarını çözüme kavuşturacağız” vaadleriyle göreve gelen yönetim eş-dost, hısım-akraba kim varsa kadrolara kendileri doldurduktan sonra kantarın topuzunu iyice kaçırdı.

Personele mobingten algı operasyonlarına kadar pekçok karanlık işe imza koyan sendika yönetimi şimdi de AK Partili siyasiler ve vekiller üzerinden sağlık camiasına korku verme çabasına girdi.

Özellikle milletvekili Mustafa Canbey’in ismi üzerinden söylemlerini ortaya koyan, etkinliklerde çekilen fotoları özel dost sohbetleri gibi gösterip güç gösterisine kalkan yöneticiler haklarındaki iddialar karşısında da korkusuz söylemleri ile devlete rest çekme cesaretine kapılıyorlar.

İddialara göre, görevlerinden dolayı hiç bir soruşturma ve inceleme geçirmeyeceklerini çevrelerine aktaran sendikanın bazı isimleri Canbey üzerinden kentin mülki amiri olan Vali Hasan Şıldak’a bile meydan okur hale gelmişler. Gerek sağlık müdürlüğü gerekse sendika içinde kulaktan kulağa yayılan söylentiler karşısında AK Parti’nin sevilen milletvekili Mustafa Canbey’in açıklama yapması, haklarında şikayet ve görevlerinde suistimal olan kim varsa mutlaka hesap vermesi gerektiğini kamu oyu ile paylaşması isteniyor.