Yol Arkadaşlarını Açıkladı

DEVA Partisi Balıkesir İl Başkanı Kemal Aydemir yaptığı yazılı açıklama ile İl Yönetim Kurulu Üyelerinin listesini kamuoyu ile paylaştı.

Aydemir açıklamasında şunları söyledi:

Değerli Basın Mensupları;

Öncelikle siz değerli basın mensuplarını saygı ve sevgiyle selamlıyor yaklaşan Kurban Bayramınızı en içten dileklerim ile kutluyorum.
Bilindiği üzere 08.07.2020 günü Balıkesir ili Koordinatörleri ve Genel Başkan Yardımcılar Sayın; Elif Esen, Zeynep Dereli, Burcu Kılıç Yağan, Kadircan Köşdere ve Metin Gürcan’ın tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu Genel Başkanımız Ali Babacan’ın takdirleri ile Deva Partisi Balıkesir İli Kurucu İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayız. Bu süreçte bu onurlu görevi şahsıma layık gören Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan başta olmak üzere Teşkilat başkanımız Sayın Nihat Ergün’e ve Balıkesir ili koordinatörleri Elif Esen, Zeynep Dereli, Burcu Kılıç Yağan, Kadircan Köşdere ve Metin Gürcan’a teşekkürlerimi bir borç bilirim.
Kısa sürede 7 kişiden oluşan kurucu heyetimizi ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda 41 kişiden oluşan il yönetim kurulumuz Genel Merkezin onayına sunmuş ve Genel Merkezimizin yetkili organları tarafından Kurucu İl Yönetim Kurulumuz onaylanmış bulunmaktadır. Kurucu il yönetimimiz, İl başkanı dâhil 41 kişiden oluşmakta olup İlimizdeki hiçbir siyasi partinin yönetimlerinde olmadığı oranda parti tüzüğümüze uygun olarak kadın, genç ve engelli arkadaşlarımızdan oluşmaktadır. İl Yönetimimizin % 50’den fazlası ilk defa bir siyasi partide görev almış arkadaşlardan oluşmakta olup, %25’i yani 10 arkadaşımız kadın ve % 28’i yani 11 arkadaşımız ise 30 Yaş Altı genç kardeşlerimizden oluşmaktadır. Ayrıca yönetim kurulumuzda iki tane engelli kardeşimiz yer almaktadır. Ekte yönetim kurulu listemizi sizlerle paylaşıyorum.
Kurucu il yönetimimiz Balıkesir’e ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Değerli basın mensupları yakın zamanda il teşkilat binamızda gerçekleştirmiş olduğumuz tadilat işlemleri bittikten sonra kurucu il yönetimimiz ile sizlerle buluşmak için sabırsızlanmaktayız. İnşallah Kurucu il yönetimimiz ile birlikte Allah Balıkesirimiz İçin Güzel Hizmetler Yapmayı Nasip Etsin. Tüm parti teşkilatımızla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Büyük değişim yolculuğunda destek ve hayır dualarınızı bizlerden eksik etmemeniz temennisiyle sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum hepinizi Allaha emanet ediyorum. Son olarak Sizin nezdiniz de tüm Balıkesirli hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.

Saygı ve sevgilerimle…

Av. Kemal Aydemir
Deva Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanı