Israr Neden

HERKESİN MERAK ETTİĞİ SORUYU EN BAŞTA SORALIM:
NEDEN 56 MİLYON BORÇLU BİR TAKIMI ALMAK İÇİN BU KADAR ISRARCISINIZ?
Yok, bu ısrardan rahatsız olan falan yok.
Aksine böylesi çekişmeli kongrelerin özlemi ile yanıp tutuşuyor Balkes Camiası.
Yıllardır hep “memur başkanlar” geldiği için, bünye alışık değil haliyle…
1987’de görev yapan rahmetli Bedri Karakuşak’tan sonra ‘belediye parayı verir, kulüp yönetilirdi’


Türk Futbolu’nun maalesef bir gerçeği haline dönüşen bu mesele Balıkesirspor’un da kaderi olmuştu.
“Falanca Başkan, Balkes şampiyon” naralarının ardından girilen son kongrede durumun hiç te öyle olmadığı anlaşıldı.
İbrahim Kaya ile Kadir Dağlı arasında kıyasıya yaşanan rekabetin sonrasında Kırmızı Beyazlıların bilmemkaçıncı başkanı olan Dağlı, sportif anlamda müthiş bir işe imza atmış, herkesin “kesin düşer” dediği transfer yasaklısı takımı o ateş hattından hep uzak tutmayı başarmıştı.
Yönetimde oluşan zaafiyet ve gelen istifalar, ekonomik tabloda karanlık noktalar, ‘Şahsi çeklerin fazlaca kullanılıyor’ olması, teknik adamların gönderilme şekilleri, “satılan ama ..” kaça gittiği belli olmayan oyuncular derken 7 Ağustos için kongre kararı alındı.
Şimdi gelinen noktada sahnede 2 aday görünüyor.
İş dünyasında yeni yeni parlayan, kibar ve naif kişiliğinin yanı sıra taraftar ile kurduğu samimi diyaloglar ve yönetimlerde yer almasından ötürü deneyim kazanan Ümit Arslan ile mevcut başkan Kadir Dağlı kozlarını paylaşacak gibi duruyor.
Dağlı, kulübü “A.Ş. modeli” ile dönüştürüp yeniden yapılandırmaktan kısaca bahsetmiş olsa da, bunun arka planında “acaba menajerlerin oyuncu fabrikası mı olacağız ..” endişesini giderebilmiş değil.
Ve elbette, şehrin takımı olan Balıkesirspor’un, birilerinin şirketi olacağı gerçeği taraftarı rahatsız ediyor.
Çünkü bu model daha önce hiç denenmemişti.
Balıkesirspor isminin önüne-ardına reklam almayı henüz hazmetmiş bir camia, bu konuda ikna edilmeli.
Yıllar öncesi kulübün, Çanakkale Dardanel yada Manisa Vestel modeli şirketlere “pas edilmesini..” kabul etmemişti bu şehir.


Diğer taraftan, 56 milyon gibi “yönetilmesi çok zor..” bir borç yığını ve kapısında ‘lig düşürme’ gibi tehditlerin dolaştığı bir takımı Ümit Arslan’ın neden bu denli istediği de soru işareti.
Hangi proje, hangi kaynak, hangi sihirli değnek bu sorunları bir çırpıda ortadan kaldırır, kamuoyu henüz bunun cevabını bulamadı.
Anlaşılan Dağlı ve Arslan bu konuda her hangi bir endişe duymuyorlar.
Sevgili başkan adaylarından isteğimiz; 30 dakikalık kongre konuşmalarınıza sığdıramayacak kadar uzun olan bu çözüm önerilerinizi lütfen kamuoyu ile paylaşın.
Mali portreden profesyonel takıma, tesisleşmeden alt yapıya kadar pek çok birikmiş sorun için sizden yüreklere su serpen ve kalıcı olacak cevaplar duymaya ihtiyacımız var.
Birlikte yola çıkacağınız birbirinden değerli yol arkadaşlarınızın isimleri elbette şimdilik kaydıyla siz de kalsın ancak Balıkesirspor’u “yeni bir batağa” sürükleme endişesi taraftarın içini kemiriyor.
N’olur; bu büyük camiayı hayalperest düşünceleriniz ile değil reel projeleriniz ile mutlu edin.
Kendinizde ve ekibinizde bu mücadele ve başarma azmini görmüyor, Balıkesirspor’u “birilerinin takımı yapma sevdası peşinde..” koşuyorsanız, anahtarı Vali beye teslim edin.
6 kat bu işlere bakmıyor zira..!!!