İvrindi’de Lapanta Gerçeği

MHP İlçe Başkanı iken Koray Aydın için kurultay’a imza koyan ve parti ile yolları ayrılan Engin Lapanta, İYİ Parti’nin İvrindi’de teşkilatlanması için çaba harcadı.

Aktif olarak görev almayan Lapanta, amcası Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Orgeneral Ali Lapanta’nın İYİ Parti Kurucular Kurulu’nda olmasından dolayı da hep bir adım geride durdu.

Bu arada İvrindi İYİ Parti eski ülkücülerden Sefer Özen’in yönetiminde şekillenirken, Lapanta ile bir türlü yıldızı barışmayan Özen uzak durmaya gayret etti.

Özen’in Hakan Göre başkanlığında İl’e talip olacak yeni yönetimde yer alma çalışmaları ve diğer ilçe başkanları ile kurduğu irtibat kendisini parti içinde güçlendirdi.

Dün yapılan İvrindi İYİ Parti 1 Olağan Kongresi’nde de Belediye Meclis Üyesi Ahmet Karaköse ile devam etme kararı alındı.

İşte pandoranın kutusu da tam burada açıldı.

Kendisini en azından İl Delegesi olarak görmek isteyen Engin Lapanta, bu arzusunun Sefer Hoca tarafından engellendiği haberinin ardından 8 saatlik bir çalışma ile kongreye liste verdi. Yarışı 27-26 önde bitiren Lapanta, kendisini bir anda İyi Parti İvrindi İlçe Başkanı olarak gördü.

Şimdi olay şu:

Mevcut başkan Nedim Tuna ile yarışa girmeye hazırlanan Ülkü Ocakları eski başkanlarından Hakan Göre’nin en büyük destekçisi ve akıl hocası olan Sefer Özen, kendi ilçesinde delegeye sahip çıkamamış iken bu performansı Balıkesir’in diğer 19 ilçesinde nasıl ortaya koyacak?

Zaten işletmesinin gelişimi için çaba harcayan Engin Lapanta’yı delegasyona almayarak ego tatmini yapan deneyimli siyasetçi Sefer Özen, bu başarısızlığının telafisini başarabilecek mi?

İvrindi Hakan Göre ekibi için “cepte” iken, oluşan delege yapısı ve oluşan psikoloji kendisini Nedim Tuna karşısında yenilgiye sürükler mi?

Balıkesir’de yaklaşan İl Kongresi öncesi İYİ Parti kanadından daha ne gibi sürprizler yaşanır bilinmez ama, tavada balık pişirip ekmeğinin peşinde koşan Lapanta teşkilat başkanı olurken, İlçe Başkanı sıfatı ile Hakan Göre’ye destek için 11 ilçe başkanına Durmaz’da balık yediren Sefer Hoca ilk golünü kendi sahasında yemiş oldu.

Devamını izleyip görelim…!!