Başkan Yavaş Boş Dönmüyor

2004 yılından bu yana ilçeyi kalkındırmak, büyütmek ve geliştirmek adına kurduğu hayallerin peşinden giden, Cumhuriyet tarihinin en fazla yatırımını ilçeye kazandıran Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Projelerin hayata geçirilmesinde en önemli faktörün işi takip etmek olduğunu belirten başkan Yavaş her fırsatta soluğu Ankara’da alıyor. Pandemi sürecinde Ankara temaslarını telefon ve telekonferans yöntemi ile sürdüren başkan Yavaş yeni normal sürecine geçilmesi ile birlikte soluğu yine Ankara’da aldı. Turizm faaliyetleri, yapılması planlanan projeler ve kredilerle ilgili bir dizi görüşmeler gerçekleştiren başkan Yavaş ilçeye müjdelerle döndü.
Jeotermal yatırımlar, seracılık ve turizm faaliyetlerinin ön planda tutulduğu görüşmelerin yanı sıra yeni projelerin başlatılması adına da ziyaretler yapıldı, talepler iletildi. Balıkesir milletvekilleriyle de bir araya gelen başkan Yavaş ziyaretlerin tamamından olumlu sonuç aldı.
Sındırgı Kültürü, Turizmi ve Jeotermal Kaynaklarının Kullanımı ile Dünya’da Tanınır Hale Gelecek
Ankara ziyaretinin oldukça verimli geçtiğini belirten Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş” Doğal şehir Sındırgı’nın hem termal, hem turizm ve diğer ihtiyaçları maksadıyla korona sürecinden dolayı gidemediğimiz Ankara’ya bu hafta gitme imkânı bulduk. Beş milletvekilimiz ve Denizli milletvekilimiz Şahin Tim’le birlikte görüşmeler yaptık. Eski başbakanımız Binali Yıldırım’la birlikte olduk. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile irtibatlarımızı sağladık. Aynı zamanda kredilerle alakalı son korona sürecinde belediyemizin yükleri ciddi manada arttı. Bu maksatla da İller Bankası ile görüşmeler yaptık. Tabi en önemli işlerden bir tanesi Turizm Bakanlığı ile alakalıydı. Önümüzdeki günlerde turizm bakanımızın eşi ünlülerle birlikte Sındırgı’yı ziyaret edecekler. Bizler de Kültür ve Turizm bakan yardımcısı Özgül hanımı ziyaret ettik. Sındırgı’yla alakalı kültürel, turizm değerlerini öne çıkarmak için birlikte yapabileceğimiz çalışmaları konuşma fırsatı bulduk. Aynı zamanda da EDEN projesi ile birlikte de Balıkesir’in tamamıyla alakalı Avrupa seçkin turizm destinasyonlarından biri olarak seçilmesinden dolayı yapılacak işlerden dolayı istişarelerde bulunduk.” Dedi.
Sarıçalı Mesire Alanı Projesi ile En Büyük Rekreasyon Projesinin ilk Aşaması Tamamlandı.
Bölgedeki vatandaşların nefes alacağı, farklı spor aktivitelerine ev sahipliği yapacak Sarıçalı rekreasyon projesinin başlaması için Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden yer tahsisi talebine olumlu cevap geldi.
Şehri geliştirmek adına Yağcıbedir halısı gibi ilmek ilmek işlediklerini belirten başkan Yavaş “ Şehrimizle ilgili inşallah yakın zamanda Sarıçalı parkı dediğimiz alanda ciddi bir rekreasyon alanı ve mesire alanı inşası yapılacak. Bu maksatla da Milli emlak Genel Müdürlüğü’müzden tahsis işlemlerini yerine getirmeye çalıştık. Yapılan bütün bu çalışmalar şehrimize hem değer kattığı gibi hem de işlerin hızlı yürümesi açısından Ankara ziyaretimiz önemliydi. Elhamdülillah Sındırgı yerelde yaptığı hizmetleri Ankara’da yaptığı çalışmalarla beraber taçlandırıyor. Sındırgı’nın büyümesi, gelişmesi ve ileriye doğru gitmesi devam ediyor. “ dedi.
Sındırgı Akhisar Yolunda Ödenek Sorunu Çözüldü, Çalışmalar Yeniden Başladı
Geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanan 59 kim’lik Sındırgı Akhisar yolunda Kertil mahallesine kadar olan kısımda çalışmalar tamamlanmış, ödenek sıkıntısı nedeniyle yol yapım işine ara verilmişti.
Ödenek sıkıntısının çözüldüğü, çalışmaların yeniden başladığı da müjdeler arasına ekleyen başkan Yavaş “En önemli hamlelerimizden birisi Sındırgı’nın Balıkesir yolundan sonra Akhisar yolunun, Gölcük yolunun ve Simav yolu ile ilgili çalışmalarımız tek tek devam ediyor. Daha önceki dönemlerde başlattığımız ödenek sıkıntısı sebebiyle yarım kalan kertil yolu ile ilgili müjdeli bir haberi aldık. Hem Ulaştırma Bakanımızla telefonla, hem Karayolları Genel müdürümüzle görüştük. Ödenek problemi de halloldu. Müteahhitte işine hemen başladı. İnşallah yakın bir zamanda Kertil yolu Akhisar’a kadar hemen hemen tamamlanmış olacak. Şu anda bir ödenek problemi yok. Müteahhitle de görüştük. O da hızlı bir şekilde bu işi tamamlamayı hedeflediğini belirtti. Emeği geçen milletvekillerimize, bakanlarımıza teşekkür ederim. AK Parti hükümeti demek güzel işlerin yapılması demek. Herkesten Allah razı olsun. “ şeklinde konuştu.