Dilinle Beynin Sorunlu mu

Tarihler 19 Mart 2019’u gösterdiğinde ÜLKE Tv’de yayınlanan ve moderatörlüğünü Turgay Güler’in yaptığı Sıradışı programının konuğu İstanbul Büyükşehir Belediyesinin CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu idi.
Güler, konuğuna konuşma fırsatı tanımayıp köşeye sıkıştırmaya çalışmış, cevap almak yerine mat etmek için sorular sormuş ve bu tutumu ile AK Parti üst yönetimi ile parti tabanında bile tepki çekmişti. Ertelenen seçimlerde Ekrem İmamoğlu’nun oy farkının artışını “mağdur” edilen rolünü çok iyi oynamasına bile bağlamışlardı.
Benzeri bir durum dün akşam Akit Tv’de yaşandı. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Akit TV’de Fatin Dağıstanlı’nın moderatörlüğünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kenan Alpay, Muharrem Coşkun ve Ali İhsan Karahasanoğlu’nun sorularına yanıt verdi.
Programda bir ara Ali İhsan Karahasanoğlu’nun İstanbul Şehir Üniversitesi ile ilgili sorusuna yanıt vermek isteyen Davutoğlu’, 28 Şubat döneminde baskı yapıldığını iddia ettiği türbanlılarla bugün Şehir Üniversitesi’ne yapılanların aynı olduğunu söyledi. Bu cevaba sinirlenen Karahasanoğlu, Davutoğlu’na sesini yükseltince ikili arasında gergin anlar yaşandı.
Davutoğlu, daha da sesini yükselten Karahasanoğlu’na, daha da sert yanıtlar verdi. Davutoğlu, “Sizin dilinizle beyniniz arasında sağlam bir ilişki var mı” ifadelerini kullandı. Sosyal medyada Karahasanoğlu’nun üslubu Ahmet Davutoğlu’na yönelik “saygısızlık” olarak yorumlandı.
Bakalım Davutoğlu, Ekrem İmamoğlu’nun başarısını seçimlerde tekrar edebilecek mi?