Koronavirüs salgını nedeniyle lokanta, kafeterya ve benzeri yerlerin kapanmasıyla birlikte besin kaynağı bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları unutulmadı.

“Siz Evde Kalın, Can Dostlar Bize Emanet” sloganıyla her gün binlerce sokak hayvanına mama ve su servisi yapan belediye ekipleri, sağlık sorunu yaşayan can dostların tedavisini de yapıyor.

Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken can dostları yalnız bırakmayan Büyükçekmece Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü Veterinerlik Şefliği ekipleri, her sabah ilçe genelinde tüm bölgeleri gezerek mama ve su dağıtımı yapıyor.

Her gün düzenli olarak mama ve su takviyesi yapılıyor

Salgın sebebiyle yemek firmaları, restoran ve kafeterya gibi işletmelerin kapanması, vatandaşların da “Evde Kal” çağrılarına uymasıyla sokakta yaşayan hayvanların yiyecek bulması zorlaştı. Büyükçekmece’de “Siz Evde Kalın Can Dostlar Bize Emanet” sloganıyla başlatılan seferberlik kapsamında her gün binlerce sokak hayvanına mama ve su servisi yapılıyor. Büyükçekmece Belediyesi Veteriner Şefliği ekipleri, sağlık sorunu yaşayan can dostlara da gereken tedaviyi uyguluyor. Vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendiren belediye ekipleri, sokaktaki can dostların her türlü ihtiyacına yanıt veriyor.

“Sıkıntılı süreçte daha çok hassasiyet göstereceğiz”      

Koronavirüs salgının sadece insanları değil sokak hayvanlarını da olumsuz etkilediğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Can dostlarımıza yönelik olarak periyodik sürdürdüğümüz mama ve su dağıtımını bu süreçte biraz daha sıklaştırdık ve arttırdık. Özellikle lokanta ve kafe gibi yerlerin kapatılmasının ardından yiyecek bulmakta zorlanan can dostlarımızın aç ve susuz kalmamaları için bu sıkıntılı süreçte daha çok hassasiyet göstereceğiz” ifadesini kullandı.