Bor ile Corona’yı Yendim

Bigadiç’te yaşayan Alpay Acar 7 günlük Bor Tedavisinin ardından covid19’i yendiğini söylüyor.
11 Nisan’da yapılan testleri pozitif çıkan genç, bir hafta süren uygulamanın ardından yapılan testlerin Negatife döndüğünü ve bor ile şifa bulduğunu belirtiyor.
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile bir anda ilgi odağı olan ve merak uyandıran tedavi yöntemi hakkında bilgiler veren Alpay Acar yaşadıklarını şöyle özetledi:
“Arkadaşlar daha önce de belirttiğimiz üzere temasta bulunduğumuz bir arkadaşımızda öksürük solunum yetmezliği gibi semptomların görülmesiyle covid-19 testinin pozitif çıktığını öğrendik. Tedbir amaçlı yaptırdığımız test sonucunda pozitif olduğumuzu öğrendik. Coronaya yakalandığımız günden beri virüsün etkilerini en aza indirmek için Bigadiç öğütülmüş kolemanitin antiseptik özelliğinden faydalandık. 1/3 çay kaşığı kolemanit, 1 çorba kaşığı bikarbonat, 1L portakal suyundan oluşan karşımdan günlük 1 su bardağı içtik. Aynı zamanda doktorumuzun verdiği ilacı da kullanmaya devam ettik. Bu sayede corona virüsünün semptomlarının hiçbirini yaşamadığımızı ağrısız,ateşsiz,öksürüksüz geçirdiğimizi düşünüyoruz. 6. günün sonunda yapılan kontrol testinin negatif çıktığını büyük bir sevinçle öğrenmiş bulunuyoruz.İlk günden beri gerek telefonla, gerek sosyal medya, gerekse mesaj yoluyla geçmiş olsun dileklerini ileten tüm dostlarımıza teşekkür eder ayrıca virüse yakalanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz…”