Bilim Kurulu’na Neden Almıyorsunuz

Konu mütehassısı Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi M.Birol Şahin coronavirüs salgınının biteceği tarihi verdi.

Sosyal medya hesabından oldukça teknik konuları da kapsayan detaylı bir açıklama yapan Şahin’e göre Nisan sonunda bu iş bitiyor.

İşte Mehmet Birol Şahin’in paylaşımı:

“1-Covid 19 6 ay kullanım süresi olan geliştirilmiş bir virüstür…Virüs’ün ilk 1 ay kuluçka süresi ve son 1 ay sönme süresidir.

Dünya da ilk vaka 17 Kasım 2019 Çin’de görülüp virüsün bir an da yok olacağı tarih 17 Mayıs 2020’dir.

2-Türkiye için planlanan salgın süresi sadece 6 haftadır.Türkiye’de ilk vaka 19 Şubat 2020’de Rize’de görüldü. Yani virüsün son 3 ayı kaldı. Son 1 ay da sönme süresi olduğu için 20 Nisan 2020 itibariyle etkisini kaybetmeye başlayacak.

3- Dünya da ise ölümler 30 Nisan 2020’de son bulacak…

4-Bu proje virüsüyle Ulaşım, dolaşım, kısmen üretim durduruldu..Bu durgun Dünyanın uydudan sismik etkisi, iklim değişiklikleri, okyanus ve kara da ki canlılar, kutuplar ve çevre kirliliği dahil her şey gözlemlenerek insanlığın geleceği için tek tek kayıt altına alınmaktadır…

5-Üretim yeniden planlanacak..”

6-Global pandemi bittiğinde süreci doğru yöneten devlet başkanları göreve devam edecek. Yönetemeyeler ise yerlerini yeni liderlere bırakacaklar.

7-Türkiye hazırlığını yıllardır yaptı… 2020 Cumhurbaşkanlığı Programını okuyun..

Yeter ki Korkmayın, Devletimize güvenin, Devletimizin uyguladığı açıkladığı kurallara uyun…

8-Türkiye Cumhuriyeti olarak bu salgını en az hasarla atlatan ülkelerden biri olacağız.

Tabi ki kurallara uyup kendimizi izole ederek. Ev de kalmak bir hastane odasında gırtlağında boruyla yoğun bakımda yatmaktan ve nefes alamamaktan iyidir.