Dursunbey Ayağa Kalktı

Balıkesir’in Dursunbey ilçesi Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Batuhan Hazer’in Başhekimlik görevinden alınması halk arasında imza kampanyalarına varıncaya kadar tepki çekti.

Dursunbey Kent Meydanında bir vatandaşın yaptırdığı Afiş önünde fotoğraf çektiren STK başkanları ile bazı Muhtarlar Doktorumuzu Geri İstiyoruz pankartının önünde fotoğraf çektirdiler. Daha sonra dağılan gurup yazılı bir açıklama yaptı.

Kent meydanında Dursunbey İş Adamları Derneği Başkanı Orhan Turhan, Dursunbey Keresteciler Derneği Başkanı Alaaddin Aslanboğa, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Müdürü Ümit Kalkmaz, Dursunbey Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Dayı, Dursunbey Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Recep Altın, Dursunbey Süt Üreticileri Birliği Müdürü Mehmet Matur, Dursunbey Belediye Meclis Üyesi İzzet Çalışkan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Sekreteri Ramazan Atam, Dursunbey Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Eser, Selimağa Mahallesi Muhtarı Sefa Gökçe, Sacayak Muhtarı Enver Yıldırım, Dereköy muhtarı Mehmet Uçar, İş adamları Tayfun Bal, Burhan Yıldız, Hüseyin Duman, İlhan Sıkıcı, Arif Güneş ve Mehmet Duman katıldılar.

Yazılı Açıklama yapan Dursunbey İş Adamları Derneği (DUSİAD) Başkanı Orhan Turhan,

Saygı Değer Büyüklerimiz;
Dursunbey Devlet Hastanesi Başhekimi ve aynı zamanda Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan çok kıymetli Doktorumuz Op. Dr. Batuhan HAZER ’in başhekimlik görevinden alındığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. İlçe halkı olarak Doktor Batuhan HAZER’in başhekimlikten alınmasını ilçemiz adına büyük bir kayıp olarak değerlendiriyoruz.

Göreve geldiği günden bugüne birçok başarılı operasyona imza atan başhekimimiz ilçemizde kısa sürede herkesin sempatisini kazanmış ve yapmış olduğu icraatlarla da ekonomik olarak hastaneyi artıya geçirmiştir.

Başhekimliğin yanında; Genel Cerrahi Polikliniği, Klinik, Yoğun Bakım, Palyatif Bakım, Ameliyathane ve Hemodiyaliz Ünitesi gibi daha birçok birimlerle de ilgilenmekteydi.

Başhekimimiz Batuhan HAZER’in ilçe dışından gelen bir çok hastaya da hizmet vererek Dursunbey ekonomisine doğrudan katkı sağladığı da aşikardır.

Hastanemiz diğer Uzman tabipleriyle yapılan görüşmede de Doktorlar arasında ki müthiş koordinasyonu dikkat çekmektedir. Hastanenin diğer poliklinik yapan uzman doktorları Op. Dr. Batuhan HAZER’in alınmasıyla birlikte iş ve işleyişlerinde kopukluk yaşanacağı idari amirden ziyade abi kardeş dostluk ilişkileri içerisinde birbirleriyle koordinasyonunun bozulduğunun belirtmişlerdir. Hastanenin doktorlar hariç personelleri de başhekimimizin görevden alınması meselesinden sonra moral motivasyonları‘nın düştüğünü belirtmişlerdir.

Hastanemize 2. Basmak yeni bir yoğun bakım açılması için dişini tırnağına takarak çabalayan Op. Dr. Batuhan HAZER, tüm imkânlarını kullanarak İnşaat ve Tıbbi cihaz eksikliklerini tamamladığını ve daha birçok projesini halkımızın hizmetine sunacağı dönemde görevinden alınması bizleri derinden üzmüştür. Konjoktur olarak inanılmaz bir zamanlama hatası yapılmış, dünya tarihinin küresel çaptaki en büyük krizlerinden biri yaşanırken adeta “dere geçilirken at değiştirilmeye” çalışılmıştır.

Halkın çok sevdiği ve değer verdiği Dursunbey Devlet Hastanesi Başhekim Batuhan HAZER Bey’in ülke gündeminin korona virüsüyle mücadele ettiği bir dönemde görevinden ani bir operasyonla alınmasının ardından Dursunbey Devlet Hastanesi Doktorları Başhekimlerine yapılan bu haksızlığı dile getirmek ve işleyişte yaşadıkları sıkıntıları anlatarak yapılan bu haksız görevden almanın kendi çalışmalarına da çok olumsuz yansıdığını belirtmek için Sayın Belediye Başkanına gittikleri ve bu yanlıştan dönülmediği takdir de halkımızın aldığı sağlık hizmetlerinde büyük sıkıntılar yaşanacağının görülmesi gerektiğini beyan ederek başhekimimizi geri istiyoruz! demişlerdir.

Hizmeti alan halk değil midir? Bireysel olarak halkın rızası gözetilmeksizin yapılan ve “ben böyle uygun gördüm“ demek mantığı bizlere hakaret değil midir ?

Dursunbey halkının bu isteğini birkaç kişinin şahsi çıkar, sendikal çekişme ve bireysel isteklerinin önünde tutan tüm sorumluların bu yaptıkları, il genelinde hükümetimize iktidara geldiği günden beri en yüksek şekilde oy desteği sağlamış olan ilçe halkımıza yapılmış en büyük saygısızlık ve zulümdür.

İlçemizin geleceği adına siz büyüklerimizin Halkın bu isteğine kayıtsız kalmayacağınızı bilmekteyiz.
Saygılarımızla arz ederiz.