Kötü Günler Turnusol Kağıdı

Bir dönem Dursunbey Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan turizmci Cemal Ergenç, sosyal medyadan verdiği mesajlar ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Ergenç son paylaşımında ülkemizde yaşanan salgın belasının kişilerin karakterini yansıttığına işaret ederek “Adeta turnusol kağıdı görevi görüyor bu kötü günler..” diye seslendi.

Bakalım Cemal Ergenç yazısının tamamında hangi konulara değinmiş:

Bizim ülkemizde zor zamanlar ve kötü günler turnusol kağıdı gibi oluyor!

1. Dünya savaşının arefesinde, Balkan savaşları sonrasındaki zor zamanlarda Abdülhamit’i İngilizlerin ve yahudilerin desteklediği nümayiş ile iktidardan indirenler,

60 İhtilalinde ve Menderes’in idamında sokak sokak davul zurna ile gezerek bayram edenler,

15 Temmuz’da sahildeki tankları alkışlayan, selâ okuduğu için imamları bıçakla kovalayanlar,

Bugün, sosyal medyadan alenî şekilde bu topraklara ve devlete sin-kaf ile küfrediyor, dört bir koldan mücadele eden polis, jandarma ve sağlık ekipleri başta olmak üzere tüm çalışanları görmezden gelip devleti hedef alıyor, minarelerden yükselen tekbirleri ve duaları alkış ve ıslık sesleriyle susturmak istiyorlar.

Dün 500 milyon dolar için IMF kapılarında yalvaran Türkiye’den bugün 15 milyar dolar virüsle mücadelede acil eyleme ödenek ayırabilen duruma gelen Türkiye’yi görmezler.

2 milyon aileye bin’er tl (2 milyar tl) verecek olan güçlü ekonomiyi görmezler.

20-30 yıl önce kapılarında basit bir hastalık için gece 2 de kuyruk olan, hastanenin kapısına asılan kağıda isim yazarak sıraya girdiğimiz hastanelerden (bizzat biz yaşadık) şimdiki sağlık sistemine geçişimizi görmezler.

Hatta gözlerini o kadar kin ve nefret bürümüş ki;
Sırf şu anda var olan lider ve siyasi iktidar yaptırıyor diye duaya da, dine de, hocaya da, Allah’a da düşman oldular!

Aynı nefretinizi ve kör inadınızı virüsü kapıp hasta olduğunuzda size verilen sağlık hizmetini reddederek, almayarak ve ininizde kalarak gösterin.
Kininizle geberin gidin de, devletine, dinine sahip çıkan, milletini sevenlere bir yatak fazla değsin.
#CemalErgenç

Bug