İkisi de Vekil Oysa..

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, koronavirüs salgınının bütün sektörler gibi yerel basını da derinden etkilediği söyledi. Ahmet Akın, “Basın İlan Kurumu bir takım önlemler alıyor ancak bu önlemlerde bazı aksaklıklar olduğu gibi ayırımcılık da yapılıyor. Basın, halkın gözü kulağı. Kimseyi kimseden ayırmadan, gereken tüm tedbirleri almalı ve yapılan yardımlardan alınan önlemlerden herkes yararlandırılmalı” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, basın emekçilerinin halkın doğru haber alması amacıyla yayınlarını sürdürme mücadelesi verdiğini, zor bir dönemden geçerken yerel basının desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Yerel basının Basın İlan Kurumu’ndan aldığı para yardımlarında ayrımcılık yapıldığı konusunda kendisine şikayetler geldiğini dile getiren Ahmet Akın, “Yerel gazeteler, gazeteciler Basın İlan Kurumu’ndan ayrım yapılmadan bu zor dönemde para yardımı alabilmeliler” dedi.

Oysa iktidarın vekili Yavuz Subaşı ise, hakkında istediği haberleri göremediği gazete ve basın mensuplarını dava etmekte, onları mahkeme koridorlarında koşturmakta. İkisi de Vekil işte..