Gece Temizledi Gündüz Karşıladı

Sadece gıda pazarının kurulacağı Çatalca’da vatandaşların pazar alışverişlerini daha sağlıklı ve güvenli ortamda yapmaları için gayret önlemler alan belediye dezenfeksiyon ekipleri tarafından pazar yerinde gece boyu dezenfeksiyon çalışması yapılarak hijyen tedbirleri alıyor.
Başkan Mesut Üner’in üzerinde hassasiyetle durduğu tedbirler kapsamında tezgahlar sosyal mesafe göz önünde bulundurularak açılacak ve pazar alanında tüm gün görev alacak ekipler; pazar yerinin giriş ve çıkışlarında esnaflar ve alışverişe giden ilçe sakinleri için el dezenfekte noktaları oluşturarak pazarcı esnafına hijyenik eldiven ve maske dağıtımı gerçekleştirecek. Vatandaşlara maske verilerek virüsün el ile yayılmasına meydan vermemek için ‘seçmece’ usulü alışveriş yapılmaması gerektiği konusunda uyarılar titizlikle yapılacak.

Gece boyunca temizlik konusunda çalışma yapana Çatalca Belediyesine bağlı ekipler, Başkan Mesut Üner’in talimatları doğrultusunda vatandaşların pazar alışverişlerini daha sağlıklı ve güvenli ortamda yapmaları için esnaflara ve vatandaşlara el dezenfektanı ve maske dağıtımı için pazar alanında yerlerini aldı.
Esnaflara eldiven dağıtımını da gerçekleştiren ekipleri aynı zamanda pazar giriş ve çıkış noktalarına dezenfektan yerleştirdi. Sosyal mesafenin korunması için de tezgâhlar arası açıklığına dikkat edilirken aynı zamanda vatandaşların kendilerini ve çevrelerini korumaları adına ürünlerin elle temassız bir şekilde alım ve satımı konusunda önleyici tedbir ve bilgilendirmelerde bulunuldu.
#BirlikteÇatalcayız