Başkan Yılmaz: “Hep Birlikte Çalışacağız”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yücel Yılmaz önceki başkan Zekai Kafaoğlu’dan görevi dualarla devraldı. Devir sırasında konuşan Başkan Yılmaz “Adaletli bir şekilde hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden hep birlikte şehrimizin ihtiyaçlarını önceliğimize alarak çalışacağız.” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin Balıkesir’deki sonuçlarının kesinleşmesinin ardından 8 Nisan Pazartesi günü Balıkesir Öğretmenevi’nde düzenlenen törenle; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yücel Yılmaz, il merkezinde bulunan Altıeylül Belediye Başkanı seçilen Hasan Avcı ile Karesi Belediye Başkanı seçilen Dinçer Orkan ve belediye meclis üyeleri mazbatalarını aldı.

Mazbata töreninin ardından Karesi Belediye Başkanı seçilen Dinçer Orkan’a görevi teslim eden Başkan Yılmaz, sonrasında da Altıeylül Belediyesi’ne geçerek Başkan Hasan Avcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

14.30’da Büyükşehir Belediyesi içerisinde yer alan Karesi Toplantı Salonu’nda görevi önceki başkan Zekai Kafaoğlu’dan dualarla devralan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, tören esnasında Zekai Kafaoğlu’dan teslim aldığı bayrağı üç kez öperek alnına koydu.

BASININ ÖNÜNDE SÖZ VERDİ

Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “31 Mart Yerel seçimlerinin üzerinden 8 gün geçtikten sonra mazbatamızı aldık. Balıkesir’de bu görevi yapmış tüm belediye başkanlarımıza ve en son bayrağı teslim aldığım Zekai Başkanıma teşekkür ediyorum. Balıkesir; 1 milyon 200 bin kişinin yaşadığı, 20 ilçesi olan Türkiye’nin en gözde illerinden bir tanesi. Bu kutsal ve manevi görevi, vatandaşlarımız bize seçimle verdi. Adaletli bir şekilde hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden hep birlikte şehrimizin ihtiyaçlarını önceliğimize alarak, 5 yıllığına vekâletimizi aldık. Bugüne kadar görev yapmış; belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, hangi partiden olursa olsun ben de bu şehirde fikrim ve enerjimle varım diyerek oluşumlarda görev almış tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu kutsal görevi yapmanın onuru ve guruyla kimseyi mahcup etmeden tüm arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışacağımıza basın mensuplarını önünde söz veriyorum.” diyerek konuşmasını noktaladı.

Törene; Balıkesir AK Parti Milletvekilleri; Pakize Mutlu Aydemir, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Adil Çelik, Yavuz Subaşı’nın yanı sıra; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Balıkesir Müftüsü Ramazan Topcan, Yasin Sagay, Mürsel Sabancı, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam, AK Parti il ve ilçe teşkilatları da katıldı.