“GÖNÜL DOSTLARI” GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Vali Ersin Yazıcı, İHH İnsani Yardım Vakfı Balıkesir Şubesi Başkanı Erman Elhan ile Arama Kurtarma Ekibini kabul etti.
Valilik Makamı’nda gerçekleşen kabulde, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yazıcı, vakfın yurt içinde ve yurt dışında yürüttüğü insani yardım faaliyetleri hakkında Başkan Elhan’dan bilgi aldı. Beş kıtada 135 ülke ve bölgeye yayılmış ve Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü vazifesi gören vakfın yürüttüğü insani yardım çalışmalarının memnuniyet verici olduğunu belirten Vali Yazıcı, vakfın bundan sonraki süreçte yapacağı çalışmalarda başarılar diledi.
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNİ TAKDİR EDİYORUZ
İHH’nın dünyanın her yerine insani yardım götürdüğünü belirten Vali Yazıcı, İHH tarafından ülkemiz ve tüm dünyada düzenlenen insani yardım ve sosyal sorumluluk projelerini takdir ettiklerini ve gururlandıklarını belirtti.
LUH ADI VERİLEN TAHTA LEVHALAR
Afrika’nın farklı ülkelerindeki izlenimleri ile özellikle Sudan’ın eğitim sistemini anlatan İHH İnsani Yardım Vakfı Balıkesir Şubesi Başkanı Erman Elhan, “Eğitimi yüz yıllardır dedeleri tarafından keşfedilen “luh”la sürdürüyorlar. Öğrenciler, öğretmenlerinin dikte ettiği ayetleri, Mısır sapından kalemlerini, kömürden yapılmış mürekkebe batırarak, “luh”ların üzerine yazıyor. Sudan’da çocuklar, okuma-yazma ile Kur’an-ı Kerim’i, defter-kitap gibi temel eğitim araç gereçleri olmadığı için “luh” adı verilen tahta levhalarla öğreniyor. Bizler de insani yardımlarımıza devam ediyoruz. Her türlü konuda yardımlarımız devam edecek.”dedi.
Sudan’da eğitimin asırlardır tahta levhalar üzerinde yapıldığını ifade eden Başkan Elhan, üzerinde Fetih Süresi yazılı “luh” adı verilen tahta levhanın bir örneğini Vali Yazıcı’ya takdim etti.