KARESİ’DE BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ

Kurban Bayramı dolayısıyla Başçeşme Mezarlığı ve Şehitlik’te mezarlık ziyareti gerçekleştiren Karesililere çiçek, lokum, gülsuyu ve bayram şekeri ikram eden Karesi Belediyesi 4 yıldır sürdürdüğü geleneği bu yılda bozmadı, “Bayram Sevincinde Payınız Olsun” diyerek ihtiyaç sahipleri ve kurban paylarını paylaşmak isteyen vatandaşlar arasında köprü oldu.

Karesi Belediyesi, 4 yıldır olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da yoğun mesai yaptı. Belediye ekipleri, Kurban Bayramı dolayısıyla Başçeşme Mezarlığı ve Şehitlik Parkı’nda 10 bin adet çiçek, lokum ve gülsuyu dağıttı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da engelli ve yaşlı vatandaşların mezar ziyaretleri daha rahat yapabilmeleri için golf arabasının da hazır bulunduğu Başçeşme Mezarlığı’nda vatandaşlarla bir araya gelerek çiçek dağıttı.

Karesi Belediyesi, 4 yıldır olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahiplerinin bayramı bayram tadında yaşaması için “Bayram Sevincinde Payınız Olsun” projesine devam etti. Proje kapsamında Karesi Belediyesi’nin 444 99 10 numaralı çağrı merkezine ulaşan 110 hayırseverin bağışladığı kurban paylarını, ihtiyaç sahibi 340 aileye ulaştırdı.