Lale Kupası Uluslararası Tenis Turnuvası heyecanı sona erdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Lale Kupası Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası sona erdi. Turnuvada teklerde Özbek raket Sabina Sharipova kupayı kaldırırken, çiftlerde ise Ayla Aksu ve Harriet Dart ikilisi şampiyonluk şampiyonluğa ulaştılar.

7 GÜNDE 74 MÜSABAKA YAPILDI
Lale Kupası Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası bu yıl çeşitli etkinliklerle 13’sü düzenlenen İstanbul Lale Festivali kapsamında altıncı kez düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraki Spor İstanbul tarafından İBB Maltepe Orhangazi Şehir Parkı Spor Tesisi’nde organize edilen turnuva farklı ülkelerden gelen 60 raketin katılımı ile gerçekleşti. Toplamda 74 müsabakaya ev sahipliği yapan turnuvaya 2017 yılının şampiyonu Başak Eraydın’ın yanı sıra İpek Soylu, Pemra Özgen, Berfu Cengiz ve Ayla Aksu gibi Türk tenisçilerimiz de katıldı.

TEKLERDE ELENDİ, ÇİFTLERDE ŞAMPİYON OLDU
WTA sıralamasında ilk 200 raket arasında bulunan 11 tenisçinin de mücadele ettiği Lale Kupası Tenis Turnuvası ITF seviyesinde ülkemizde düzenlenen en yüksek para ödüllü beş tenis turnuvasından biri olarak düzenlendi. 7 – 14 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda tekler kategorisinde mutlu sona ulaşan isim Özbek Sabina Sharipova oldu.

Turnuvanın çiftler kategorisinde ise Ayla Aksu-Harriet Dart çifti kupayı kaldırdı. Çek raket Tereza Smitkova’ya mağlup olarak ilk turda elenen Ayla Aksu turnuvaya çiftlerde devam etti. Çiftlerde Britanyalı Harriet ile birlikte mücadele veren Aksu, 1 saat 22 dakika süren final maçında Rus raketler Olga Doroshina/Anastasia Potapova ikilisini yenerek şampiyonluğa ulaştı.