BURHANİYE’DE ÇOCUKLARA YENİ NESİL OYUN PARKLARI

Burhaniye Belediyesi, ömürlerini tamamlayan ve tehlike saçan çocuk oyun parklarını yenilemeye ve daha güvenli hale getirerek modernize etmeye devam ediyor. Kullanımı çocuklar için tehlikeli olan alanlar, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince bir bir yenileniyor.

Son olarak, Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı tamamlanan düğün salonu ve pazar yerinin yanındaki eski çocuk parkı, yenilenerek çocukların güvenle oyun oynayıp, eğlenceli vakit geçirebilecekleri bir alan haline getirildi. Modern oyun grubunun yanı sıra kauçuk zemin döşenerek, çocukların rahatça oynayabileceği bir park oluşturuldu.

 ÇOCUKLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal; eski, paslı ve TSE standartlarına uygun olmayan her çocuk parkını birer birer yenilediklerini,  belirterek, “Bir yandan çocuklara modern ve güvenli yeni oyun alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Bir yandan da evlatlarımızın sağlığını düşünerek, ilçe genelindeki oyun parklarını modernize ediyoruz. Çocuklarımızın daha güvenli oyun oynayabilmeleri amacıyla gerekli tüm şartları yerine getiriyoruz. Burhaniye’de aileler, huzur içinde çocuklarını parka oyun oynamaya götürebilecekler” diye konuştu.