ANKA GİTTİ KANKA GELDİ

Lafı ortadan konuşacaksın.
Hiç öyle sağa-sola kıvırmanın manası yok
Ardından ayrı, yüzüne ayrı kelâm etmek işimiz değil.
Siyasi döneklerin ömrü kelebek gibidir ve Balıkesir gibi bir memlekette uzun olmaz.
Peki laf dediğin ne?
Genel Merkez krizi iyi yönetemedi, nokta.
Edip Uğur dönemi ve sonrasına geçişte kalıcı hatalar yaptı. İl Koordinatörü diye birini ( Sayın A. Gökhan Sarıçam’ı kastediyorum) görevlendirdiler. 5-6 ay konuşmadığı adam, görüşmediği kesim kalmadı, sonunda gidip “tombaladan” bir ismi (Hasan Demiraslan’ı kastediyorum) İl Başkanı olarak atadılar.
Devamında Teşkilat Başkanı olarak geldiği Balıkesir’de, katıldığı iftar sonrası bir emrivaki ile Uğur ve isyancı belediye başkanlarının tuzağına düştü, Avlu’da ayaklarına kadar gitti (Sayın Mustafa Ataş’ı kastediyorum).
İşte o süreçte atanan ve geçtiğimiz hafta seçilen başkan Hasan Demiraslan, şimdilerde pek fiyakalı bir şekilde yeni dönemin sinyallerini vermeye başlamış bile.
Yediği ballardan olsa gerek “Hepsi gidecek, benim istediklerim gelecek” diye belediye başkanları ile vekillere gerekli mesajları postalamaya başlamış.
Daha önce yazdım, tekrar yazıyorum..!!
Hasan Demiraslan dönemi Balıkesir için kayıptır.
Bunun en büyük sorumlusu da 1977’de girdiği siyasi hayatında hep teşkilatlarda görev aldığı için kendisinden çok şey beklenen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’tır.
Balıkesir gibi kritik bir şehri, bu derece deneyimsiz ve gizli hesapları olan isimlere tamamen teslim eden anlayış, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ne için mücadele ettiğini” anlamamış demektir.
Erdoğan ve Devlet bey arasında bile “birlik-beraberlik rüzgarları” eserken, Balıkesir’i Demiraslan’ın fırtınasına terk etmenin hesabını kimse veremez.
Tam Anka’lar sona erdi derken, Kanka’ların insafına terkedilen bir kentin yükü, bu omuzlarda çok baş götürür.
Bunu da buraya not edelim.!