Bir Garip Salgın

       Bu virüs sizce tek merkezli spesifik çıkan ve sadece temasla bu merkezden dünyaya yayılmış bir biyolojik yapay virüsmü (silah mı), yoksa normal var olan bir virüsün mutasyona uğrayıp yayılan yani virüslü bir kimseye temas olmasa da kişide olumsuz bir hava, beslenme veya başka yaşam şartları sonucu ortaya çıkan bir virüsmü? İlk ihtimal ise boşa eve kapanmaya vs. vs’ye boşuna gerek yok.

        Hedefledikleri şeye ulaşıncaya kadar alternatif biyolojik silahlar ya da bizim anladığımız dilde salgınlar üretecekleri için zevk almaya, kalan ömrümüzü güzel geçirmeye bakalım. İkinci ihtimal ise ki bence çok zayıf, bu zamana kadar nerdeydi? Ya da nasıl var olan bir virüs mutasyon ile bu hale gelebiliyorsa insan vücududa kendi immüne sistemi ile bununla baş edecektir ki yine o zaman kasmaya gerek yok. Düşünün; 2000’li yıllarda, Bilim ve Teknoloji çağında bir kişinin yaptığı her neyse ondan ortaya bir illet çıkıyor ve bu illet o kişiden bir başkasına temas, temas, temas, temas sonucu dünyaya yayılıyor. Ve buna bizi ikna etmek için yılan, yarasa, böcek möcek hikayeleri anlatılıyor. Kaldı ki az önce vurguladığımız gibi Bilim ve Teknoloji çağında buna inanmamızı bekleyenler var. Tabii doğal olarak ta bu salgını müsebbipleri bunlar mı sorusu geliyor aklına inasanın.

         E haliyle aşı ve ilaç bulma hikayeleri de bu durumda komedinin daniskası. Tabiki hali hazırda ellerinde olduğundan hiç şüphe duymuyor insan. Senaryo ne, hedef ne, kimler işin içinde sorusunun cevabıda belli “ZAMAN”… Ömrümüz yeterse! Ama olayın bir de güzel yanı var. Git gide artan nüfus ile ağırlaşan ve hunharca kullandığımız doğa ve enerji kaynakları yani dünya şu anda standby konumuna geçti,..

       Ya da bir diğer deyişle Yenilenme Sürecine girdi. Belki de senaristlerin amacı buydu. Neyse kafada deli sorular ama içinde de cevaplar var.

Please follow and like us: